Evime, Fabrikama Siyah Kutular Koydunuz Ama Bunlar Fareleri Yakalamıyor!

Evime, Fabrikama Siyah Kutular Koydunuz Ama Bunlar Fareleri Yakalamıyor!

İşletmelerinize yerleştirilen kutular aslında fareleri yakalamak veya öldürmek amacıyla değildir. İçlerine yerleştirdiğimiz fareleri kendine çeken yemlerle cezbetmek ve yemlerin üzerindeki diş izleri, etraftaki dışkı ve de kuyruk izleriyle farenin türünü tespit etmemize yarayan “ Gözlem Noktalarıdır.”

Peki farenin türünü tespit ettik, bu ne işimize yarayacak ki?

Pest / Zararlı Kontrol, yani ilaçlama firmalarının asli görevi konutlarınızı, işletmelerinizi pest/zararlı tabir edilen canlılardan biri olan farelerden korumaktır. Daha önceki “Fareler hızlı mı ürer?” yazımızda bahsettiğimiz gibi bu farelerin hepsini yemlerle öldürmek ya da hepsini yakalamak mümkün değildir. Dolayısı ile gözlem noktalarımız sayesinde türlerini tespit ettiğimiz farenin kendi türüne uygun yaşam şekline göre mücadele yöntemlerimize karar veriyoruz.

Sizlere bunu bir örnekle anlatayım; tarla fareleri ürkek bir fare türüdür. Evlerinden yani yuvalarından en fazla 10 m uzağa kadar gidebilirler. Tecrübeli Safran İlaçlama Servis Danışmanı çalışanlarımız gözlem noktalarında ve etrafta tarla faresi izlerine rastlar ise hemen 10 m lik yarıçaplı bir çember bölge içerisinde tarla faresinin yuvasının olduğunu bilir ve tüm aileyi öldürür.

Yani Safran İlaçlama tüm Türkiye’de tüm şubeleri ile risk analizi  ve kalite yönetimi sistemleri gibi ulusal ve uluslararası iso, tse, haccp, aib , brc gibi standartların tabanı olan “Riski oluşmadan önce kaynağında yok et.” prensibi ile proaktif çalışarak bir daha o yuvadan evinize, işletmenize zarar gelebilme riskini kaynağında bertaraf etmiş olur.