Fareler ile 4 Mevsim Sürekli Mücadele Etmeli Miyiz?

Fareler ile 4 Mevsim Sürekli Mücadele Etmeli Miyiz?

Genelde bizlere telefon, sosyal medya vb. yollar ile ulaşan mağdurlardan duyduğumuz birkaç cümleyi paylaşacağım sizinle:

“Evimde gıda yok ona rağmen fareler koltuklara, dolaplara zarar vermiş.”

“Fabrikamda trafonun kablolarını kemirmiş, trafom patladı, üretim durdu, bittim ben!“

“Yemekhanemizdeki bulaşık makinesinin elektronik bölümüne fare girmiş ve tüm kabloları yemiş, yeni makine almamız gerekecek.”

Bu ve benzerlerini sizlerde mutlaka çevrenizden duymuşsunuzdur. Bulunduğunuz ilin en işlek en gözde mekanlarında bile oturuyorsanız gece el ayak çekilince balkonunuzda sokağa bir bakın isterim. Mutlaka farelerden birkaçını koşuştururken göreceksiniz.

Fareler kemirgenler ailesine ait bir canlı türüdür. Kemirgenler ise bu isimlerini sürekli kemirmeleri gerektiği için bu şekilde almışlardır. Bunun nedenin ne olduğunu biliyor muydunuz?

Fareler niye sürekli kemirirler?

Bildiğinizi sanmıyorum ya da birçok farklı cevabın geldiğini duyar gibiyim. Evet; kemirmelerinin gerçek nedeni dişlerini törpülemelerinin gerekli olmasıdır. Kemirgenlerin dişleri sürekli uzar. Düşünsenize dişleri uzadıkça bu sefer de ağızlarını kapatmak da zorlanmazlar mı? Cevap, kesinlikle evet.

Dolayısı ile buradan çıkacak sonuç: Dişlerini törpülemesi şart olan fareler her ortamda zarar verebilecek canlılardır. Hiçbir malzeme ayırt etmeden bulundukları ortamdaki koltuk, ahşap dolap, deri, kablo vb. ne bulurlarsa en dişlerine uygun olandan başlayıp tamamına doymak bilmez bir iştahla saldırırlar.

Fareler her mevsimde problem yaratabilirler mi? Sadece bazı dönemlerde Safran’dan ilaçlama hizmeti alsam yeterli olmaz mı?

Maalesef fareler yılın tüm ayları boyunca, bahar mevsimlerinde yağmurlarla daha da yoğun olmakla beraber her mevsim yapabilirler. Yaşam döngüleri, türleri ve sosyal yapılarıyla adaptasyon yetenekleri çok gelişmiş olan bu canlılardan korunmak için sürekli ve sürdürülebilir çözümlerle Safran İlaçlama’dan yardım almalısınız.

Detaylı çözümlerimiz için size en yakın ofis numaramızı hemen arayın.