Mutfağımda Kalorifer (Hamam) Böceği Gördüm

Mutfağımda Kalorifer (Hamam) Böceği Gördüm

“Evlerimizi bunlara teslim etmeyelim!”

Kalorifer Böceği (Hamam böceği) kurtulmak için ne yapmalıyım?

Kalorifer böceği olarak adlandırılan böcek türü Alman Hamamböceğidir. Bu zararlılar karanlıkta ve sessiz ortamlarda hareket ederler. Onun için gece mutfağa su içmeye gittiğimizde daha sık görürüz.

Nasıl Kurtulacağım? Hamamböceğinden kurtulmak için öncelikle nereden geldiğini bulmalıyız. Bu zararlılar elektronik eşyaların (buzdolabı, fırın, çamaşır, bulaşık makinası) motor kısımlarında, kırık fayanslarda, duvar yarıklarında, gider boru yanlarında, elektrik piriz yanları, kullanılmayan eşya içleri vb. sessiz, kuytu ve insanın ulaşması güç bölgelerde yaşar.

Tezgâh altlarımız, dolap ve buzdolabı, fırın, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi arkaları kirli ise buralarda yaşama imkânları da yüksektir.

Öncelikle belirtilen yerler kontrol edilecek ve temizlenecek. Kullanılmayan eşyalar ortamdan kaldırılacak ya da ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Kalorifer Böceği( Hamamböceği) mücadelesinde SAFRAN desteği:

Kurtulmanın ilk adımının TEMİZLİK olduğunu belirtmiştik. İkinci adım, böceklerin yuva yerlerinin silikon, alçı, çimento gibi malzemeler ile izole edilmesidir.

Temizlik ve izolasyon yaptım, yine de hamamböceği görüyorum. Bu durumda SAFRAN size profesyonel destek sağlayacaktır. Bizi arayın, size en uygun fiyata, en etkin mücadeleyi yapalım.

Safran’ın kullandığı ilaçların tümü WHO Dünya Sağlık Örgütü ve TC Sağlık Bakanlığı onaylıdır.

Hamam Böceği ile neden mücadele etmeliyim?

Hamamböcekleri ile mücadelenin en önemli nedeni hastalık yapıcı mikroorganizmaları bizlere bulaştırmasıdır. Taşıdığı hastalık yapıcı mikroorganizmaların başlıcaları; Dizanteri, Hepatit, Astım gibi. Aynı zamanda gıda zehirlenmelerine neden olurlar.

Dışkı ve döküntüleri alerjik reaksiyonlara da neden olur.